Atrakcyjne zdjęcia produktowe

7 lutego 2021

Filip Herzig Fotograf

Atrakcyjne zdjęcia sprzedają produkt

Należy zadbać o atrakcyjne zdjęcia produktowe dla swojej oferty, ponieważ stale robi to Twoja konkurencja. Może tego nie widać od razu, ale na przestrzeni lat można dostrzec już znaczne zmiany. Często robię zakupy internetowe i dostrzegam jak zmienia się fotografia sklepowa. To ważne, aby nie przespać tej sytuacji.

Zegarki męskie na lustrzanej pleksi
Zdjęcie produktowe zegarków na lustrze

Oryginalne i atrakcyjne packshoty a także fotografia obrotowa do sklepu internetowego to moja propozycja na uczynienie Twojej oferty lepszą. Są branże, które szczególnie wymagają dobrego “zaopiekowania się”. To są np.: zdjęcia zegarków, biżuterii, szkła, różnych akcesoriów metalowych, o powierzchniach które są “trudne” do uchwycenia okiem obiektywu. Każdy, kto chociaż raz spróbował sfotografować biżuterię albo zegarek czy jakiś metalowy, chromowany przedmiot, mógł przekonać się na własnej skórze jak aparat fotograficzny potrafi zgłupieć, jakie są problemy przy ustawieniu ostrości oraz pomiaru światła. Takie pakshoty i zdjęcia produktowe do najłatwiejszych nie należą. O nie atrakcyjnych odbiciach w błyszczących powierzchniach i prześwietleniach nie muszę już wspominać.

zdjecie produktowe klamek na lustrze
Ta fotografia reklamowa przedstawia “zmorę” fotografów: 3 odmienne powierzchnie metalowe na 1 zdjęciu, w dodatku tło jest nieco błyszczące. Wymaga to dużej kontroli nad światłem.

Sesja zdjęciowa w Warszawie

Profesjonalna sesja zdjęciowa w moim studio w Warszawie pozwala podkreślić zalety i charakterystyczne cechy wyrobów, wydobyć z nich piękno i to co najlepsze w oczach klientów przyciągając uwagę odbiorców i odróżniając zdjęcia od fotografii producenta, jeśli wcześniej z takiej korzystałeś.

Dla klienta ma to bardzo dużą wartość, ponieważ pozwala mu to obejrzeć produkt w jeszcze większej liczbie ujęć, a Wasz sklep zyskuje na tym, gdyż odróżnia się od konkurencji.

W znanych portach aukcyjnych czy porównywarkach cen, można błyskawicznie porównać mnóstwo produktów i od razu widać które zdjęcia produktowe prezentują się najlepiej. Ludzie bardzo lubią korzystać z takich możliwości. Wtedy różne zdjęcia produktowe są ustawione blisko siebie i nic się nie ukryje.

Fotografia reklamowa - zdjecie katalogowe telefonu
Fotografia reklamowa telefonu komórkowego

Jakie zdjęcia produktów dostaniesz?

Zamawiając zdjęcia produktów do sklepu internetowego otrzymujesz je w postaci gotowej do użytku, czyli na białym tle (chyba że pokusisz się np. o zdjęcia na lustrze, na czarnym tle, aranżowane, stylizowane w ciekawej kompozycji), z przeprowadzoną pełną obróbką cyfrową i dostosowaniem formatu zdjęć (np.: popularny JPG – oferujący bardzo dobry stosunek kompresji do jakości zdjęcia, albo PNG – umożliwiający zapisanie przeźroczystego tła, ewentualnie WEBP – format nowej generacji)) oraz dostosowaniem rozdzielczości, proporcji kadrowania. Możliwe jest także opisanie zdjęć kodem SKU, lub wg innego “klucza”. Ponadto, zdjęcia produktowe można oznaczyć Twoim logo, lub otagować w tagach IPTC.

fotografia produktowa nozy kuchennych
Zdjęcie sklepowe przedstawia zestaw noży wykonany ze stali.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Blog

Zdjęcia opakowań szklanych

Fotografia produktowa opakowań szklanych Produkty wykonane ze szkła mogą stanowić nie lada problem dla wielu fotografów. Szkło zawsze było jednym

Blog

Zdjęcia reklamowe wzmacniacza

Fotografia produktów RTV, sprzętu audio hi-fi, wzmacniacza stereo. Sprzęt audio jest wdzięcznym materiałem w fotografii produktowej. Ciekawe kształty, miks różnych

Zestawienie wyników testu akumulatorków AAA

Tabelę stworzyłem w nawiązaniu do testu akumulatorków, w którym zawarte są bardzo obszerne informacje o ładowaniu i rozładowywaniu akumulatorów różnych

4 1 vote
ocena wpisu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń do góry