Fotografia katalogowa

2 listopada 2017

Filip Herzig Fotograf

Zdjęcia katalogowe w praktyce po raz 1

Katalogi reklamowe online i drukowane są w dalszym ciągu jedną ze skuteczniejszych oraz bardziej popularnych form reklamy i promocji produktów. W ten sposób łatwo można dotrzeć do dużego grona klientów. Poza tym są wygodne w użytkowaniu i pozwalają zmieścić w nich dużą ilość informacji. Aby jednak ich skuteczność była naprawdę duża, należy zadbać o atrakcyjną formę wizualną. Warto położyć nacisk na zdjęcia w katalogu, aby wypełniła go profesjonalna fotografia katalogowa. Jest to rozwiązanie dedykowane wszystkim firmom, dla których promocja, reklama i rozwój odgrywają bardzo ważną rolę.

fotografia katalogowa
Zdjęcie do katalogu jednorazowych opakowań do żywności.

Dobre zdjęcie katalogowe dźwignią handlu

Zobacz, zaoferujesz swoim klientom swój katalog po raz pierwszy. Zobaczą w nim oryginalne i niebanalne zdjęcia wykonane ze starannością. Nawet jeśli nie skorzystają z Twoich usług teraz, to zapamiętają Cię. Przy następnej ofercie masz już zbudowaną jakby dobrą bazę pod sprzedaż, bo widać będzie że dbasz o jakość swojej marki.

Fotografia do sklepu internetowego na czarnym tle
Fotografia katalogowa pasków do zegarków na tle ze skóry naturalnej

Jakie studio fotografii produktowej?

Jeśli nigdy nie robiłeś zdjęć produktów, a zależy Ci na dobrej prezentacji swoich przedmiotów to powierz tę pracę fotografowi produktowemu z doświadczeniem. Oszczędzisz także parę złotych na sprzęcie. W obecnych czasach zauważyłem rosnący trend na samodzielnie wykonywanie wszystkiego. O ile naprawa kranu pod zlewem, powieszenie szafki w kuchni czy nawet wymiana toalety w łazience nie są czynnościami wymagającymi specjalistycznej wiedzy, to fotografia już jest.

Atrakcyjne zdjęcia katalogowe wykonuję niezmiennie już od wielu lat. W tym czasie wyposażyłem się w tyle sprzętu fotograficznego i rekwizytów, że mam czasem problem z wyborem czego użyć do sesji. Żartuję oczywiście. Sprzęt nie jest najważniejszy w sensie jego ceny, ale w ważne jest to czego się używa, bo:

  • światło trzeba czymś wyzwolić,
  • od czegoś odbić,
  • czymś zmodyfikować,
  • przez coś przepuścić,
  • rozproszyć albo skupić…
fotografia aranzowana flakonu na perfumy
Fotografia katalogowa perfum

Moje doświadczenie w tej branży, wiedza, umiejętności i bardzo dobra organizacja czasu sprawia, że jestem w stanie zrealizować każde zlecenie na wykonanie zdjęć w Warszawie. Jeżeli masz w planach stworzenie własnego katalogu produktów, czy to do sklepu internetowego czy do folderu drukowanego, to warto od samego początku zadbać aby była w nim dobrze zaplanowana, kreatywna fotografia katalogowa, dzięki której masz realną szansę wspiąć się po drabinie biznesu. Mnie życie nauczyło, że są pewne sprawy, które lepiej powierzyć specjalistom, mimo że potrafię samodzielnie zrobić sobie remont łazienki w mieszkaniu. I zrobiłem! Ale… Warszawa jest pełna fachowców, korzystajmy z ich usług.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Blog

Zdjęcia opakowań szklanych

Fotografia produktowa opakowań szklanych Produkty wykonane ze szkła mogą stanowić nie lada problem dla wielu fotografów. Szkło zawsze było jednym

Blog

Zdjęcia reklamowe wzmacniacza

Fotografia produktów RTV, sprzętu audio hi-fi, wzmacniacza stereo. Sprzęt audio jest wdzięcznym materiałem w fotografii produktowej. Ciekawe kształty, miks różnych

Zestawienie wyników testu akumulatorków AAA

Tabelę stworzyłem w nawiązaniu do testu akumulatorków, w którym zawarte są bardzo obszerne informacje o ładowaniu i rozładowywaniu akumulatorów różnych

5 1 vote
ocena wpisu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń do góry