Ładowarka Jiabao JB-212

15 lipca 2021

Filip Herzig Fotograf

Słowo wstępu

Na rynku jest dostępna bardzo tania ładowarka Jiabao JB-212. Występuje w wersji samodzielnej oraz w komplecie z akumulatorkami. Postanowiłem sprawdzić ten produkt, co oferuje.

Pierwsze wrażenia

Ładowarka Jiabao JB-212 to produkt wyglądający na niskiej jakości. Brakuje na nim oznaczeń poboru prądu i wielkości prądu ładowania. Z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się, że ładowarka ma mieć prąd ładowania wynoszący 200mA, ale nie wiem czy na jeden kanał (akumulatorek) czy na całość. Można nią ładować do 4 ogniw jednocześnie. Nie spodziewam się jakiejkolwiek automatyki w tej ładowarce, w tym tego że proces ładowania zakończy się samoistnie, dlatego sam będę sprawdzał co godzinę poziom naładowania akumulatorka oraz jego temperaturę.

Ładowarka Jiabao JB-212 z akumulatorkami Recyko 950 mAh

W ładowarkach bez automatyki ważne jest aby nie przeładować ogniwa. Specjalnie dobrałem ten model do testów (w ramach testu porównawczego ładowarek i akumulatorków), aby wykazać różnice między produktami profesjonalnymi a takimi, których jakość jest wątpliwa. Urządzenie z założenia ma ładować akumulatorki małym prądem przez kilka lub kilkanaście godzin. Testy zweryfikują prawdę. Ciekawe także będzie czy to urządzenie poradzi sobie z różnego rodzaju ogniwami.

Z plusów, to estetyczny wygląd, diody kontrolne, zamykany pojemnik na akumulatorki, ale niestety luźno “lata” klapka, brakuje klipsa trzymającego go w pozycji zamkniętej. Styki bieguna dodatniego są tak wyprofilowane, że z łatwością powinny złapać każdy akumulatorek w wielkości AAA i AA, tak że sam nie wypadnie. Odnośnie klapek zdania są podzielone. W przypadku kiedy ładowany akumulatorek nagrzewa się, nie powinno wcale być klapki, gdyż potrzebne jest chłodzenie.

Test ładowarki Jiabao JB-212

Przeprowadziłem kilka próbnych ładowań tą ładowarką. Użyłem akumulatorków AA Eneloop 2000mAh oraz Gp Recyko AAA 900mAh. Spróbowałem ładować także akumulatorki Jiabao o pojemności bagatela 5500mAh!

Ładowarka Jiabao JB-212 podłączona przez miernik

Niestety ta ładowarka bardzo się nagrzewa i nie potrafi naładować np. akumulatorków Sanyo Eneloop. Zdjąłem z niej obudowę, a w środku jest umieszczony zwykły prosty transformator, który zamienia się w grzałkę i zużywa prąd – 2W nawet w stanie bezczynności. Mam wrażenie, że większa część pobieranej energii była wyemitowana “na grzaniu” niż na ładowaniu.

Akumulatorki Jiabao ładowały się bardzo powoli, pełne naładowanie wymagałoby minimum 12 godzin.

Akumulatorki jiabao 5500mah

Z jednej strony to jest normalne, ale z drugiej, przy emisji takich ilości ciepła – bałbym się zostawić to urządzenie bez opieki. Są o wiele lepsze i też tanie ładowarki na rynku. Poza tym, akumulatorki 5500mAh to tylko napis, gdyż realna pojemność (zmierzona) nie wynosi nawet 10% deklarowanej. W innym artykule przeprowadzam test akumulatorków Jiabao 5500mah.

Pokaż kotku, co masz w środku

Ładowarka Jiabao JB-212 w środku bez obudowy

Jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Przewody zasilające z sieci są cienkie, a przewody od transformatora do akumulatorków mają grubość żyłki wędkarskiej. Obawiam się, że bezpieczeństwo użytkowania będzie bardzo niskie.

Ładowarka Jiabao JB-212

Podsumowanie

Ładowarka Jiabao JB-212 to wyrzucone pieniądze w błoto! Efektywność działania pozostawia wiele do życzenia. Moja opinia jest negatywna i zdecydowanie nie polegam kupowania tego produktu. Omijać szerokim łukiem!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Blog

Zdjęcia opakowań szklanych

Fotografia produktowa opakowań szklanych Produkty wykonane ze szkła mogą stanowić nie lada problem dla wielu fotografów. Szkło zawsze było jednym

Blog

Zdjęcia reklamowe wzmacniacza

Fotografia produktów RTV, sprzętu audio hi-fi, wzmacniacza stereo. Sprzęt audio jest wdzięcznym materiałem w fotografii produktowej. Ciekawe kształty, miks różnych

Zestawienie wyników testu akumulatorków AAA

Tabelę stworzyłem w nawiązaniu do testu akumulatorków, w którym zawarte są bardzo obszerne informacje o ładowaniu i rozładowywaniu akumulatorów różnych

5 1 vote
ocena wpisu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń do góry