Profesjonalna fotografia katalogowa na 5’tkę

15 lutego 2015

Filip Herzig Fotograf

Jaka jest ta fotografia katalogowa?

Złoty naszyjnik z zawieszką z motywem kwiatu
Złoty naszyjnik z zawieszką z motywem kwiatu

Profesjonalna fotografia katalogowa to powinien być ważny obszar przemyślanej kampanii reklamowej, gdyż jak patrzymy – tak oceniamy i ewentualnie, kupujemy. Jak sama nazwa wskazuje, uzyskane zdjęcia reklamowe są wykorzystywane w różnych katalogach, zarówno w wersji drukowanej, oraz on-line. Te dzielą się na typowe branżowe katalogi on-line w formie np. pdf’ów, albo po prostu jako zdjęcia do sklepu internetowego czy na stronę. Katalog produktów jak widać to swoista wizytówka firmy, więc warto postarać się o profesjonalne zdjęcia katalogowe.

Profesjonalna fotografia katalogowa produktowa noźy kuchennych w stylizacji na zielono-stalowym tle
Profesjonalna fotografia katalogowa zestawu noży szefa kuchni. To zdjęcie noży zostało wykonane na stalowo zielonym tle, które dobrałem specjalnie aby podkreślić profesjonalizm z jakim są wykonane te noże. Tło jest jednolite, dobre koresponduje z tematem głównym. Oświetlenie główne lekko boczno górne z lewej strony, oraz delikatne wypełniające z prawej, delikatna kontra od tyłu i miękkie, rozproszone górne światło. Finalnie, zdjęcie reklamowe noży stalowych prezentuje się bardzo estetycznie.

Profesjonalna fotografia katalogowa wzbogacona o krótkie i treściwe opisy ma silny charakter reklamowy. Warto starać się o atrakcyjność takich zdjęć, aby w jak najlepszym świetle zademonstrowały produkt, eksponując wszystkie jego zalety oraz tworząc bardzo ważne wrażenie pragnienia posiadania danego produktu. Przedstawienie pozytywnych cech to jedno, a wypromowanie i namówienia klienta do zakupu to drugie. Tak to wygląda w praktyce. Po prostu tak mamy – to co ciekawe, wzbudza w nas zainteresowanie i pożądanie.

zdjecie aranzowane, fotografia aranżowana zestwu produktów wzmacniających odporność
Profesjonalna fotografia katalogowa grupy produktów w soczystej aranżacji z cytrynami

Podstawą jest jakość. Zdjęcia katalogowe muszą się odznaczać wysoką rozdzielczością, wyrazistością oraz szczegółowością, a przede wszystkim tym, aby były ciekawe, spójne ze sobą i wykonanie estetycznie. Świadczy to o profesjonalnym wizerunku firmy. Braki w tej kwestii błyskawicznie wyjdą na jaw przy zestawieniu ze sobą kilku zdjęć obok siebie – tak jak to właśnie wygląda w katalogach. Ponadto, fotografia katalogowa powinna być przemyślana i spójna z wizją firmy. Katalog często tworzy się w oparciu o identyfikację wizualną, która uwzględnia m.in. przewodnie kolory, styl czcionki oraz logotyp firmy.

Zegarek smartwatch sportowy na białm tle
Zegarek smartwatch sportowy

Zamów zdjęcia w studio fotografii produktowej Warszawa

Fotografia katalogowa tworzona w moim studio w Warszawie jest na poziomie właściwym dla tego rodzaju prac. Otrzymasz produkt który z powodzeniem wykorzystasz w profesjonalnej reklamie. Sprawdź!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Blog

Zdjęcia opakowań szklanych

Fotografia produktowa opakowań szklanych Produkty wykonane ze szkła mogą stanowić nie lada problem dla wielu fotografów. Szkło zawsze było jednym

Blog

Zdjęcia reklamowe wzmacniacza

Fotografia produktów RTV, sprzętu audio hi-fi, wzmacniacza stereo. Sprzęt audio jest wdzięcznym materiałem w fotografii produktowej. Ciekawe kształty, miks różnych

Zestawienie wyników testu akumulatorków AAA

Tabelę stworzyłem w nawiązaniu do testu akumulatorków, w którym zawarte są bardzo obszerne informacje o ładowaniu i rozładowywaniu akumulatorów różnych

5 1 vote
ocena wpisu
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
1 rok temu

Super artykuł!

Angelina D.
Angelina D.
1 rok temu

Fajnie dowiedzieć się czegoś nowego 🙂

Przewiń do góry