Zasilacz ATX Corsair CV550 80+

26 maja 2021

Filip Herzig Fotograf

Ogólne spostrzeżenia związane z zasilaczem

Nie będzie to test, nie będzie to recenzja, a luźny opis moich doświadczeń z zasilaczem komputerowym ATX Corsair CV550 w standardzie sprawności elektrycznej Bronze 80 Plus.

Sprzęt oferuje 550W mocy łącznej na co składa się:

  • 120W dla linii +3,3V (24A) i +5V (20A)
  • 528W dla linii +12V (44A)
  • 3,6W dla linii -12V (0,3A)
  • 15W dla linii +5Vsb (3A)

Zasilacz jest wykonany z metalu, malowany proszkowo na kolor czarny mat, posiada u spodu bardzo duży wentylator (120mm) oraz włącznik i gniazdo na kabel zasilający. Jest ciężki, więc można zakładać, że w środku znajduje się porządne trafo i producent nie żałował na jakości podzespołów. Konstrukcja nie za duża – wymiary 86c, x 150cm x 125cm, widać że jest “krótszy” niż dłuższy, czyli taki nieco kompaktowy. Zasilacz otrzymałem w mocnym kartonowym pudle w barwach jaskrawo żółtej złączonej z czarną. Wizualnie wrażenie robi.

ATX Corsair CV550 80+

Kable wychodzące z zasilacza to spora wiązanka grubych przewodów w oplocie. Są to:

  • 1x ATX 24-pin
  • 1x EPS / ATX 12V 8-pin (4+4)
  • 1x PCIe 8-pin (6+2)
  • 1x SATA – PATA – FDD
  • 2x SATA (3 SATA)
  • 1x kabel zasilający 250V, luzem do podłączenia do zasilania z sieci

Kable są dość długie, ale np. kabel do zasilania CPU mógłby być dłuższy o ok 5-10 cm aby można go było swobodnie położyć z tyłu płyty głównej lub położyć go wokół płyty, gdyż w moim przypadku kabel trochę “wisi w powietrzu”. Dobrze jest tak planować okablowanie w obudowie komputera aby nie było plątaniny kabli co przedkłada się na korzyści w cyrkulacji powietrza oraz daje miłe dla oka względy estetyczne.

Łącznie w ATX Corsair CV550 80+ otrzymujemy 7 wtyczek SATA (2 wiązki po 3 wtyki oraz siódma wtyczka na wiązce razem z molexami), 2 wtyczki molex oraz 1 FDD.

Zasilacz posiada szereg różnych zabezpieczeń przed zwarciem, przeciążeniem, przepięciem takich jak: OPP, OTP, OVP, SCP, UVP.

Czas na montaż w komputerze i testy

Pierwsza wpadka, może drobiazg, gwinty na śruby mocujące do obudowy nie są spasowane ze śrubami. Albo na odwrót, śruby z gwintem. Bez wkrętaka i przyłożenia odpowiedniej siły nie uda się przykręcić śrub. Podłączanie kabli do płyty głównej, gniazd i urządzeń jest łatwe.

Komfort montażu

Wtyki są dobrze spasowane i w łatwy sposób można podłączać kable zasilacza do komponentów komputera. Złącze sprawia wrażenie pewnego, bez luzów.

Stabilność pracy

Ten rozdział będę uzupełniał niebawem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Blog

Zdjęcia opakowań szklanych

Fotografia produktowa opakowań szklanych Produkty wykonane ze szkła mogą stanowić nie lada problem dla wielu fotografów. Szkło zawsze było jednym

Blog

Zdjęcia reklamowe wzmacniacza

Fotografia produktów RTV, sprzętu audio hi-fi, wzmacniacza stereo. Sprzęt audio jest wdzięcznym materiałem w fotografii produktowej. Ciekawe kształty, miks różnych

Zestawienie wyników testu akumulatorków AAA

Tabelę stworzyłem w nawiązaniu do testu akumulatorków, w którym zawarte są bardzo obszerne informacje o ładowaniu i rozładowywaniu akumulatorów różnych

5 1 vote
ocena wpisu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń do góry