Zdjęcia klamek i innych okuć drzwiowych

8 lutego 2021

Filip Herzig Fotograf

Zobaczysz tutaj profesjonalne zdjęcia klamek i okuć

Klamki drzwiowe i rozetki do nich to produkt wyjątkowy, który ma wiele wspólnego z biżuterią. To biżuteria dla drzwi. Profesjonalne zdjęcia klamek do drzwi, okien i bram wymagają od fotografa pełnej kontroli nad światłem, ponieważ podobnie jak biżuteria lub zegarki, mają skomplikowane, kręte kształty, wypukłości, wklęśnięcia oraz są stworzone głównie z metalu o błyszczących powierzchniach. Nie jest to reguła, jednakże moje doświadczenie zawodowe w fotografowaniu klamek skłania mnie do takiej refleksji. Zdjęcia klamek i innych okuć drzwiowych to dla mnie chleb powszedni, a jeden z moich klientów powiedział mi wprost, że “mam skill’a”.

Na szybko mogę wymienić powierzchnie chromowane i satynowe w wielu kolorach, diamentowe, szczotkowany metal. Powierzchnie matowe także do prostych nie należą, dlatego jeśli potrzebujesz profesjonalne zdjęcia klamek, gałek, zamków, systemów zabezpieczeń, rygli, różnych okuć drzwiowych i okiennych, a nawet całych drzwi i skrzydeł drzwiowych, to zaproszę Ciebie do oglądnięcia mojej małej galerii zdjęć, którą tutaj prezentuję, a w dalszej kolejności do nawiązania ze mną współpracy.

Dlaczego miałbym Ci wykonać zdjęcia klamek?

Posiadam wieloletnie doświadczenie we współpracy z dystrybutorami jak i sklepami oferującymi klamki drzwiowe oraz rozety do nich, a także dodatkowe akcesoria do drzwi, np. tuleje i kratki do drzwi łazienkowych, samozamykacze, wizjery, zawiasy, sztaby elektromagnetyczne itp. Wiem jakie niespodzianki w fotografii potrafią zrobić klameczki 🙂 Mam swoje sposoby aby wydobyć z nich to wszystko co najważniejsze. Moja fotografia klamek i akcesoriów do drzwi typu jak np. rozet to gwarancja otrzymania dobrej jakości prac. Przez moje ręce przewinęły się setki różnych klameczek oraz akcesoriów dodatkowych.

W fotografii nie lubię sztampy i gotowych rozwiązań, chociaż oczywiście moje studio fotograficzne w Warszawie jest wyposażone w taki sprzęt, jednak mam na myśli sposób fotografowania. Pewnie czytałeś o różnych metodach robienia zdjęć produktów, w internecie jest mnóstwo poradników. Żaden z nich nie pokazuje jednak tego, jak wydobyć prawdziwe piękno z produktu.

Fotografia klamek w mieście Warszawa ?

Zapewne zależy Ci na tym, aby znaleźć fotografa w Warszawie i nie wysyłać przez pół Polski ciężkich paczek z klamkami? Chociaż nikomu nie zabraniam 🙂 Rozumiem jednak, że może to być kłopotliwe, więc zawsze jest możliwość przywiezienia klamek do mojego studia osobiście.

Wychodząc także naprzeciw zapotrzebowaniu sklepów i katalogów na profesjonalne zdjęcia, mam elastyczny cennik, który przedstawiam po zaznajomieniu się z Twoimi potrzebami i oczekiwaniami, ponieważ cena zdjęć reklamowych klamek jest zależna od różnych rzeczy i niestety nie jestem w stanie z góry podać jednolitej stawki. Proszę o zrozumienie 🙂

Zdjęcia klamek na lustrze
Zdjęcie przedstawia klamki drzwiowe w wizji artystycznej fotografa

Zdjęcia klamek do katalogu

Fotografia katalogowa klamek i okuć drzwiowych mojego autorstwa charakteryzuje się powtarzalnością ustawień produktów oraz światła, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystasz moje zdjęcia do stworzenia branżowego katalogu albo folderu reklamowego. Zdjęcie klamki do drzwi po sfotografowaniu w studio jest poddawane obróbce, retuszowi i kontroli kolorów.

Nie potrzeba drzwi do wykonania zdjęć! Klamki mogą być dostarczone normalnie w opakowaniach, tak jak się je dystrybuuje. Będzie dla mnie ułatwieniem jeśli, np. w przypadku oddzielnych rozet, rozetki będą skręcone ze sobą – kiedy składają się z dwóch części. Oczywiście mogę przygotować je samodzielnie.

Rodzaje wykonywanych zdjęć klamek do drzwi:

  • standardowo dla sklepów i katalogów na białym tle lub innym jednolitymi
  • na lustrze przejrzystym lub stalowym (odbicie jest niepełne, rozproszone i przygaszone, świetnie pasuje do metalowych powierzchni klamek)
  • zdjęcia aranżowane, kompozycje, grupy
Zdjęcia klamek na białym tle
Packshotowe zdjęcie złotej klamki

Masz pytania? Służę pomocą i zapraszam do współpracy w Wawie i zdalnie 🙂

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Blog

Zdjęcia opakowań szklanych

Fotografia produktowa opakowań szklanych Produkty wykonane ze szkła mogą stanowić nie lada problem dla wielu fotografów. Szkło zawsze było jednym

Blog

Zdjęcia reklamowe wzmacniacza

Fotografia produktów RTV, sprzętu audio hi-fi, wzmacniacza stereo. Sprzęt audio jest wdzięcznym materiałem w fotografii produktowej. Ciekawe kształty, miks różnych

Zestawienie wyników testu akumulatorków AAA

Tabelę stworzyłem w nawiązaniu do testu akumulatorków, w którym zawarte są bardzo obszerne informacje o ładowaniu i rozładowywaniu akumulatorów różnych

5 1 vote
ocena wpisu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń do góry