Zdjęcia packshot dla sklepu internetowego

8 września 2020

Filip Herzig Fotograf

Profesjonalne packshoty królują w sklepach

Zdjęcie packshot na białym tle
Profesjonalne zdjęcie packshot kosmetyku

Sprzedaż internetowa rozwija się dynamicznie i coraz bardziej używa zdjęcia packshot. Z roku na rok, systematycznie przybywa firm, które włączają ten kanał sprzedaży do swojej działalności lub jest on ich jedynym źródłem zarobku, bo powstają sklepy www, które nie miałyby większych szans na istnienie w sprzedaży stacjonarnej – choćby z racji niebotycznych czynszów do opłacenia. Tym, którzy prowadzą już biznes “klasyczny”, pozwala on także:

  • zdywersyfikować źródło przychodów
  • jednocześnie wejść na nowe rynki
  • rozszerzyć sprzedaż.
  • mieć duży zakres kontroli nad swoimi dochodami

Atrakcyjne zdjęcia packshot to podstawa !

Aby było to możliwe, należy jednak zadbać o atrakcyjność swojej oferty, tak dla użytkowników – potencjalnych klientów, jak i samej wyszukiwarki.

Zdjęcie Packshot na czarnym tle
Packshot to nie tylko zdjęcie produktu na białym tle

Czyli co jest ważne w tych zdjęciach?

Oryginalne i atrakcyjne zdjęcia packshotowe produktów do sklepu internetowego to moja propozycja na uczynienie Twojej oferty ciekawszej i bardziej przystępnej. Packshot packshotowi nie równy. Profesjonalna sesja zdjęciowa w moim studio w Warszawie, pozwala:

  • podkreślić zalety fotografowanych produktów
  • uwypuklić charakterystyczne cechy wyrobów
  • przyciągnąć uwagę odbiorców odróżniając zdjęcia packshotowe od fotografii np. Producenta…
  • … lub po prostu Twojej konkurencji

Dla Twojego klienta będzie to miało bardzo dużą wartość, ponieważ pozwala mu to obejrzeć produkt w jeszcze większej liczbie ujęć, a Twój sklep www zyskuje na tym, gdyż odróżnia się od konkurencji. Zamawiając u mnie packshoty produktów do sklepu internetowego otrzymujesz je w postaci gotowej do użytku, czyli na białym tle, z przeprowadzoną pełną obróbką cyfrową oraz przystosowaniem zdjęć w odpowiedniej rozdzielczości co może być istotne w Twoim sklepie, gdyż packshoty wyświetlane są w różnych rozmiarach.

fotografia reklamowa obuwia
Zdjęcie packshotowe pantofli na miękkim dywaniku

Oprogramowanie sklepów internetowych potrafi dokonać automatycznego skalowania zdjęcia, ale może się zdarzyć że powstanie przy tym procesie pewien uszczerbek na jakości zdjęcia produktu. Dlatego jeśli Twój sklep internetowy potrzebuje zdjęcia packshotowe w rozdzielczościach np. 930×620 oraz 620×414 pikseli to lepiej jest przygotować wcześniej odpowiednio pliki graficzne niż załadować do sklepu zdjęcia np. tylko 930×620 pikseli, a drugi format zostawić do skalowania automatycznego.

Zdjęcia packshot - telefon z klapką
Przykład zdjęcia packshot – telefon z klapką

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Blog

Zdjęcia opakowań szklanych

Fotografia produktowa opakowań szklanych Produkty wykonane ze szkła mogą stanowić nie lada problem dla wielu fotografów. Szkło zawsze było jednym

Blog

Zdjęcia reklamowe wzmacniacza

Fotografia produktów RTV, sprzętu audio hi-fi, wzmacniacza stereo. Sprzęt audio jest wdzięcznym materiałem w fotografii produktowej. Ciekawe kształty, miks różnych

Zestawienie wyników testu akumulatorków AAA

Tabelę stworzyłem w nawiązaniu do testu akumulatorków, w którym zawarte są bardzo obszerne informacje o ładowaniu i rozładowywaniu akumulatorów różnych

4 1 vote
ocena wpisu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń do góry